Aktualitātes

Deviņu pakalnu pilsēta (4) 30.03.2016

Tā nu sanāca, ka Talsus skatīju visos gadalaikos. Rudenī un ziemā var labi redzēt baznīcas un daudzu ēku fasādes. Katru reizi, iebraucot Talsos, nākas iet garām ļoti neparastai un senatnīgai ēkai Zvaigžņu ielā, pie bijušās (pirmās) Vilhelma Rodes dārzniecības. Uzkalnā atrodas sena kapliča ar vairākām kapa vietām, tā ir Heincu-Kupferu dzimtu kapliča, celta 1806. gadā jaunklasicisma stilā, vienādmalu trijstūra formā, kuras stūrus rotā kolonnas. Kupferu dzimta vairākās paaudzēs bijusi slavena ar ārstiem, teologiem un tirgotājiem. No uzkalna paveras skats uz Dzirnavkalnu. Tā vienā nogāzē ir bijušais Talsu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības depo (1874), un Ezera laukumā – Dižmāras tirgus vieta arī mūsdienās.


Lasīt vēl

Talsu novada lietišķās mākslas izstāde 30.03.2016

Novada lietišķās mākslas meistaru darbu izstādes Talsu novada muzejs rīko ik pa 3 gadiem, apzinot un aicinot tajā piedalīties gan lietišķās mākslas kolektīvus, gan individuāli strādājošus autorus. 


Lasīt vēl

Deviņu pakalnu pilsēta (3) 29.03.2016

2015. gada 11. jūnijā turpinu Talsu izzināšanu. Laiks labs, saulīte pa zemes virsu ripo, un, sēžot autobusā, nolemju, ka šodien jāapskata Valdgales dzirnavas. Drošības pēc iegriežos Talsu novada Tūrisma informācijas centrā, lai uzzinātu, vai nav kas mainījies un vai dzirnavas var apmeklēt. Izrādās, ja gribi redzēt dzirnavas no iekšpuses, ir jāsazinās ar to saimnieku, jo var būt, ka viņš šajā brīdī nemaz nav Latvijā. Tiek sazvanīts saimnieks, viņš ir Talsos, aizņemts, atzvanīšot vēlāk. Viss skaidrs, norunājam, ka kājām došos uz dzirnavām, pa ceļam fotografējot visu iespējamo.


Lasīt vēl

No 21.-29.martam Talsu TIC - slēgts 18.03.2016

No 21.-29.martam Talsu novada TIC tehnisku iemeslu dēļ slēgts. 


Lasīt vēl

Folkloras kopa "Talsi" ieskandinās pavasari 16.03.2016

21. martā plkst. 19.00 Tiguļkalna ozola aplī, pavasari ieskandinās folkloras kopa „Talsi”. Pavasara ieskandināšanas pasākumā tiks veikti rituāli - olas šūpināšana virs ugunskura, šautru gatavošana, putnu dzīšana, pavasara gavilēšana ar dziesmām un iešana rotaļās.


Lasīt vēl

Igurds Baņķis aicina veidot akmens krāvumu "OLA" 11.03.2016

Laiks domāt, darīt citādāk!

Ikviens var būt liecinieks šim uzsaukumam!

Igurds Baņķis aicina uz pamatakmens kapsulu ielikšanai akmens krāvumam OLA!

Ārlavā pie Ārlavas bānīša lauku sētā „Kauliņi”

19. martā no pulksten 15:00 līdz 18:00.

Līdzi jāņem viens neliels akmens kopīgā krāvuma veidošanai.


Lasīt vēl

Jātnieku sporta klubs „Potenciāls” piedāvā 09.03.2016

Jātnieku sporta klubs „Potenciāls” piedāvā dažāda veida jāšanas nodarbības ikvienam! Pamatdarbība tiek veikta Spārē, bet izbraucam arī uz privātiem vai publiskiem pasākumiem pēc pieprasījuma.


Lasīt vēl

Klaunu muzejs – Pindzelei, Pendelei, Žanim un Dailei ir savas mājas 08.03.2016

Talsu novada muzeja pirmajā stāvā darbu uzsācis pirmais Klaunu muzejs Latvijā! Šeit ir iespēja nokļūt aizraujošajā un piedzīvojumiem pilnajā klaunu pasaulē.


Lasīt vēl

Jauns piedāvājums - dzīvnieku pieskatīšana Talsos 07.03.2016

Talsu pirtiņa "Vijoles" piedāvā jaunu pakalpojumu - dzīvnieku pieskatīšanu jūsu atvaļinājuma laikā Talsos skaistā, sakoptā vidē ar individuālu attieksmi un mīļumu katram.


Lasīt vēl

Deviņu pakalnu pilsēta (2) 04.03.2016

Pirmais turpinājums. Sākums LL400

2015. gada 27. maijs, Talsu autoosta; nez kāpēc šodien pievērsu uzmanību šai ēkai; tā viennšķiet, ka tā ir dzelzceļa stacija. (Talsu dzelzceļa stacija būvētan1930.g., arhitekte A. Grīnberga; ietilpa Stendes –Ventspils lauku dzelzceļu tīkla shēmā. Tas bija šaursliežu dzelzceļš ar mazbānīti, kas darbojās no 1916. – 1963. gadam. Pēdējais mazbānīša brauciens bija 1967. gadā. Pēc dzelzceļa likvidācijas 20. gs. sešdesmitajos gados Talsu dzelzceļa staciju izmanto kā autoostu.) Re, kā dzīvē viss mainās!


Lasīt vēl

Apaļā galda sarunas par tūrismu noslēgušās 04.03.2016

3.martā Talsu tautas namā tikās Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu tūrisma uzņēmēji, tūrisma informācijas centru darbinieki, gidi un pašvaldību pārstāvji, lai apspriestu pagājušā gadā paveikto tūrisma nozarē un plānotu turpmākās prioritātes.


Lasīt vēl

Deviņu pakalnu pilsēta 25.02.2016

Viss sākās ar Kamparkalna skatu torni, kas bija ierakstīts manā sarakstā. Apceļojot Latviju, esmu sev akceptējusi pārgājiena formu, cenšoties nokļūt galapunktā ar sabiedrisko transportu. Talsos var nokļūt ar autobusu no Rīgas apmēram divu stundu laikā, ja tas nemet kādus līkumus, un dienas garumā kursē 20 reisi.

 


Lasīt vēl
1 ... 44 45 46 ... 54