Latvijas Leļļu teātra lelles viesosies Talsu novada muzejā

Jau no pagājušā gada Jāņiem Latvijas pilsētas apciemo Latvijas Leļļu teātra ceļojošā izstāde „Leļļu stāsti”. Tās nākamā pietura būs Talsu novada muzejā, kur lelles varēs aplūkot no 8. janvāra.

Leļļu teātrī katra lelle ir gatavota ar rokām un nes sev līdzi autora personības nospiedumu. Katrai lellei ir arī savs stāsts – ne tikai biogrāfisks, bet arī dziļi personisks – kāda lelle atcerēsies spilgtākās emocijas slavas brīžos pēc nospēlētām izrādēm, kāda vēstīs skumjas atklāsmes, kāpēc nav tikusi līdz skatuvei, vēl kāda dalīsies atmiņās par laikiem, notikumiem un personībām, kas Latvijas Leļļu teātra radošajā vēsturē atstājuši neizdzēšamu nospiedumu.

Latvijas Leļļu teātra 70. jubilejas sezonas ceļojošā izstāde aicina iepazīt teātra lelles un caur to stāstiem sastapt tādas leģendāras personības kā Pāvils Šenhofs, Arnolds Burovs, Tīna Hercberga, Anna Nollendorfa, Marga Austruma un daudzas citas.

Šāda ceļojošā jeb mobilā leļļu izstāde veidota pirmo reizi, ļaujot ieraudzīt leģendāru mākslinieku radītās lelles ne tikai teātra un muzeju publikai. Mākslinieces Anitas Znutiņas-Šēves veidotā ekspozīcija, kurā iekļautas 32 lelles, pabijusi un vēl viesosies daudzās Latvijas pilsētās - Krustpilī, Gulbenē, Ventspilī, Ogrē, Cēsīs, Jelgavā, Saldū, Valmierā un Jūrmalā, lai visas Latvijas iedzīvotājiem būtu iespēja apskatīt unikālās teātra lelles.

Izstādi Talsu novada muzeja Izstāžu zālē atklās 8. janvārī plkst. 13:00 un tā būs aplūkojama līdz 8. februārim

Izstādes tapšanu finansiāli atbalstījusi Rīgas Dome.

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galv. speciāliste

mākslas jautājumos06.01.2015